HAKKIMIZDA

SBA_aboutUs

SBA Consulting, sürdürülebilir, güncel ve kapsamlı çözümler arayan firma, kamu kuruluşu ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara hizmet veren bir yönetim danışmanlık firmasıdır. SBA Consulting’in başlıca hedefleri arasında, kurucularının temel ilke ve prensipleriyle doğru orantılı olarak, iş ortaklarına zamanında, doğru, eksiksiz ve tam hizmet sunmak yer almaktadır. Amacımız, tüm yönetim kademelerinde etkin karar vermeyi sağlamak amaçlı gerçeğe dayalı verileri sunmak ve değişim yolundaki adımlarında onlara destek olmaktır. Yaklaşım ve metodlarımız her müşterinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, bulundukları pazar ve rekabet ettikleri coğrafyalar göz önünde bulundurularak kuruma özel tasarlanmaktadır.

SBA Consulting 2015 yılında Yönetim Danışmanlığı hizmeti sunmak amacıyla Ful Baytok Kurt ve Nur Baytok Coşkuner tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Her iki kurucu da yaşamlarının çeşitli dönemlerinde değişik ülkelerde ikamet etmiş ve eğitimlerini çeşitli kültürlerden insanlarla birlikte almışlardır.  Profesyonel hayatta çeşitli coğrafyalarda, sektörlerde ve firmalarda edindikleri tecrübe ve bilgi birikimlerini, firmaların hem lokal hem de uluslararası platformlarda büyüme stratejilerini desteklemek amacıyla paylaşmayı hedeflemektedirler.

Danışmanlık hizmeti süresince alınan karar ve başlatılan uygulamaların, düzenli ve etkin bir şekilde uygulanmaya devam edilmesi ve böylelikle daha da güçlü ve sürdürülebilir bir yönetim anlayışı olması hedeflenmektedir. SBA Consulting her biri alanında uzmanlaşmış ve farklı ülkelerde yerleşik çalışan yaklaşık 30 kişilik bir uzman ekiple hizmet vermektedir.

SBA Consulting hizmetleri arasında yönetim danışmanlığı, görsel tasarım hizmetleri, pazar araştırmaları, Turquality® Programı’na başvuru hazırlığı ile ilgili danışmanlık, insan kaynakları hizmetleri ve iç iletişim çözümleri yer almaktadır.

Görsel tasarım konusunda İtalya bazlı stratejik ortağımız Latveria ile birlikte hizmet sunmaktayız. Latveria iletişim konularındaki bilgi ve tecrübelerini lüks tüketim, moda ve tasarım dünyasına iletişim kampanyaları, etiket tasarımı, kitaplar, kataloglar, filmler, ürün grafikleri, tekstil tasarımı ve desenleri, POP ve B2B malzemeler, maskotlar, görsel kitaplar, perakende sistemleri, paketleme, fuar stantları, davetler gibi birçok konuya aktararak kullanmaktadır.

SBA Consulting aynı zamanda Werner International’ın stratejik ortağı olarak Türkiye’de hizmet sunmaktadır. Werner International 1939 yılından beri 75’den fazla ülkede 5.000’den fazla firmaya firma ihtiyaçlarına özel tasarlanmış projeler yaratmış ve uzun vadeli ilişkiler kurmuştur. Moda ve tekstil sektörüne odaklı olarak çalışan firma müşteri odaklı yaklaşımı ve teknik bilgi birikimiyle dünyada bu konuda lider konumdadır.