HİZMETLERİMİZ

Müşterilerimizin sürdürülebilir bir şekilde büyümesini desteklemek amacıyla şirkete özel çözümler sunmaktayız. Günümüzde firmaların güçlü bir şekilde varlığını sürdürebilmesi için, kendilerini teknoloji ve yönetim tarzı bakımından sürekli yenilemeleri gerekmektedir.

Bu sebeple hızla değişen piyasalara ayak uydurmak, pazardaki en son trendleri takip edebilmek, farklı ülkelerdeki yeni fırsatları yakalayabilmek ve firmayı yeni koşullara adapte edebilmek büyük önem kazanmaktadır.

SBA danışmanlık olarak; firmanıza değer katmak, marka değerinizi yükseltmek, yeni marka yaratmak ve yeni pazarlara açılmak için ihtiyacınız olabilecek bütün noktalarda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

Management-web

SBA Consulting olarak; Yönetim Stratejisi Geliştirme ve Stratejik Plan hazırlama, Marka Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Finansal Analiz ve İç Denetim mekanizmasının oluşturulması gibi firmanızın ihtiyacı olabilecek en efektif yönetim danışmanlığı çözümlerini sunmaktayız.

SBA Consulting, Werner International ile yaptığı stratejik ortaklıkla tekstil, moda ve konfeksiyon sektörlerinde üretimin her alanında teknik danışmanlık (fizibilite çalışmaları, verimlilik ve üretkenlik artırıcı çalışmalar, üretim hattı optimizasyonu ve tüm kadrolara teknik eğitim) ve uluslararası alanda satış, pazarlama, dağıtım kanalları, insan kaynakları ve bilgi teknolojileri gibi konularda yönetim danışmanlığı sunmaktadır.

 • Strateji Geliştirme & Stratejik Plan Hazırlama
 • Marka Yönetimi
 • İç Denetim Mekanizmasının Oluşturulması
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Finansal Analiz
Latveria-Logo


İtalya bazlı stratejik ortağımız Latveria ile birlikte görsel tasarım çözümleri sunmaktayız. Latveria iletişim konularındaki bilgi ve tecrübelerini lüks tüketim, moda ve tasarım dünyasına iletişim kampanyaları, etiket tasarımı, kitaplar, kataloglar, filmler, ürün grafikleri, tekstil tasarımı ve desenleri, POP ve B2B malzemeler, maskotlar, görsel kitaplar, perakende sistemleri, paketleme, fuar stantları, davetler gibi birçok konuya aktararak kullanmaktadır. Eğer iletişim sanatı yaratıcılık, bilgi birikimi, yetenek ve zevkin hassas bir dengesiyse, tasarım da alan, kompozisyon, fontlar, renkler, kelimeler, perspektif ve malzemeleri tanımlayan güçtür. İletişim, tasarım yoluyla ilgi çekmekte ve sesini duyurmaktadır.
İhtiyacınız olan tüm projeler orijinal ve kişiselleştirilmiş ürün sunmakta kararlı olan dünya standartlarında tasarımcılar tarafından gerçekleştirilmektedir; hazır çözümlerle yetinilmemektedir.

 • Marka konsepti yaratma
 • Defile konsepti hazırlanması
 • Sunum hazırlanması ve fotoğraf / video çekimleri
 • Satış kiti / Katalog hazırlığı
 • Stand inşası ve kurulumu
 • Satış noktaları tasarımı
Turquality-web
Turquality® Programı Türk markalarının yurtdışındaki bilinirliliğini artırmak ve katma değeri yüksek ihracat sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan devlet destekli bir markalaşma programıdır. Turquality® programının ana misyonu doğrultusunda firmaların sürdürülebilir başarısı için kurumsallaşma önem kazanmaktadır. Kurumsallaşma yolunda firmaların orta ve uzun vadeli stratejilerinin oluşturulması, bu doğrultuda bütçe çalışmaları yapılması, kurumsal hafızanın oluşturulması konularında SBA Consulting olarak hizmet vermekteyiz. Bununla birlikte, firmalara başvuru hazırlığı, denetim öncesi ve sonrası destek ve süreç kontrolleri konularında da danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

 • Turquality® Programına başvuru hazırlığı için danışmanlık
 • Denetim süreci boyunca destek
 • Denetim sonrası süreç kontrolleri ve stratejik planının gözden geçirilip güncellenmesi

Market-Research-web

Hızla değişen piyasalara ayak uydurmak, pazardaki en son trendleri takip edebilmek, farklı ülkelerdeki yeni fırsatları yakalayabilmek için; firmanızın ihtiyacına yönelik olarak sektör odaklı, ülke / bölge odaklı, perakende odaklı veya B2B görüşmeler ile pazar haritası çıkarma ve rakip karnesi hazırlama  hizmeti sunuyoruz.

Detaylı bilgi için research@sbamanagementconsultancy.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Arşiv:

 • Mayıs 2016 – Birleşik Krallık Hazır Giyim Perakende Raporu
 • Aralık 2016 – Kanada Hazır Giyim Perakende Raporu

 

Sporun evrenselliği nedeniyle ‘Sports Marketing’ globalleşme yolunda ilerleyen firmalar için en güçlü araçlardan biri olmuştur. Bu nedenle SBA Consulting Türk firmalarını İspanya, İngiltere ve Fransa’nın önde gelen spor kulüpleriyle buluşturmak üzere CA Sports Marketing firmasıyla iş birliği yapmaktadır.

Barcelona merkezli CA Sports Marketing 12 yıldan fazla deneyimi olan yönetimiyle spor pazarlaması alanında uzmanlaşmış bir ajanstır.

CA ekibi FC Barcelona, Zurich ve Banco Sabadell gibi büyük kulüp ve markaların sponsorluk, pazarlama ve finansal stratejilerinden sorumlu olarak görev almışlardır.

CA Sports Marketing firmalara en yüksek değeri katacak şekilde aşağıda belirtilen hizmetleri müşterilere özel olarak tasarlamakta ve sunmaktadır. CA Sports Marketing FC Barcelona, Atlético de Madrid, AS Monaco, Arsenal FC ve La Liga’nın (İspanya Futbol Ligi) dahil olduğu portföyüyle aşağıdaki konularda hizmet vermektedir:

 • Takım ve oyuncu sponsorluk görüşmeleri
 • Sponsorluk aktivasyonu ve haklarının takibi
 • PR çalışmaları ve tanıtım kampanyaları
 • Özel tasarlanmış VIP gezi programları