FUL BAYTOK KURT Kurucu Ortak

Ful 2015 yılından beri, SBA Consulting’in Kurucu Ortağı olarak tekstil, moda ve tüketici ürünleri sektörlerinde Turquality® Programına hazırlık, strateji geliştirme, pazarlama, markalaşma, pazar araştırması, finans, bütçeleme, firma değerleme, üretim iyileştirme konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ful, SBA Consulting’i kurmadan önce, ABD merkezli, tekstil ve hazır giyim sektörlerine odaklı yönetim danışmanlığı hizmeti veren Werner International’da Kıdemli Finans ve Strateji Danışmanı olarak çalışmıştır. 2010-2012 yılları arasında İngiltere yaşadığı süre boyunca Werner International’ın Avrupa ve Kuzey Afrika bölgelerinde yer alan projelerinde çalışan Ful, 2012 yılından itibaren Türkiye başta olmak üzere, ABD, Kanada, Kolombiya, Mısır, Pakistan, Hindistan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere, Slovenya, Kazakistan, Azerbaycan gibi birçok ülkede çeşitli projelerde çalışmış ve proje ekiplerini yönetmiştir.

Turquality® Programının oluşum ve kuruluşunda aktif olarak yer alan Werner International’da görev aldığı süre boyunca, stratejik yol planlarının çıkarılması, Turquality® Programına hazırlık, insan kaynakları projeleri, finans, bütçeleme, firma değerleme, fizibilite, üretim süreç ve verimlilik analizi gibi birçok projede görev almıştır.

Ful, kariyerine Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda (TSKB) Kurumsal Finansman departmanında başlamıştır. 7 sene boyunca çalıştığı TSKB Kurumsal Finansman Departmanında çeşitli büyük sanayi kuruluşlarının halka arzlarında, şirket birleşmelerinde, İstanbul Yaklaşımı çerçevesinde yeniden yapılandırma projelerinde, özelleştirme ihalelerinde ve Avrupa Yatırım Bankası iş birliğiyle risk sermayesi projelerinde yer almıştır.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nde 3. yılını tamamladıktan sonra ABD’de Wesleyan College’dan Business Administration bölümünde lisans, London Business School Masters in Finance programını tamamlayarak yüksek lisans derecelerini almıştır.

Meksika’dan lise diploması olan Ful, Türkçe, İngilizce ve İspanyolca dillerini akıcı olarak konuşmaktadır.

2019 yılından beri perakende ve tüketim ürünleri sektöründeki kadın yöneticileri çekmek, oranı arttırmak ve geliştirmek amacı ile kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Lead Network Türkiye üyesidir.

Follow Ful on LinkedIn