IŞIL BAYTOK Ortak

Işıl Baytok, Bankacılık ve Sermaye Piyasaları Hukuku, Birleşme ve Devralmalar, Halka Arz, Yabancı Yatırımlar ve Vakıflar Hukuku alanlarında sorumlu yönetim kurulu üyesidir.
Işıl Baytok, Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden (1970) mezun olarak Fulbright bursu ile The Amerikan University, Washington D.C.’de lisansüstü eğitimine devam etmiştir.  Işıl Baytok, daha sonra Turizm Bakanlığı’nda Hukuk Müşavirliği’nde avukat ve Kamulaştırma Şubesi Müdür Yardımcısı   olarak çalışmıştır. Türkiye Kalkınma Bankası’nda Yönetim Kurulu Raportörü, Müşavir Avukat, Hukuk Baş Müşavir Yardımcısı, Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı, Dünya Bankası Country Department’daTürk bankacılık ve sermaye piyasası hukuku danışmanı, Türkiye Kalkınma Bankasında İstanbul Menkul Kıymetler Merkezi Müdürü, First National Bank of Boston (daha sonra Oyakbank ve şimdi ING Bank)’da Hukuk ve Sermaye Piyasaları Koordinatörü, Oyak Portföy Yönetim Şirketi’nde Genel Müdür, Coca-Cola İçecek Anonim Şirketi’nde Hukuk Direktörü olarak çalışmıştır.
Işıl Baytok, Türk Ekonomik Hukuk Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, mezunu olduğu Dallas, Texas’da bulunan American and International Law Academy, Danışma Kurulu Üyesidir. Ayrıca, İstanbul Barosu Dış İlişkiler Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi olarak çalışmış, Boğaziçi Üniversitesi’nde part-time öğretim görevlisi olarak “Hukuka Giriş” dersi vermiştir.