NUR BAYTOK COŞKUNER Kurucu Ortak

Nur 2015 yılından beri, SBA Consulting’in Kurucu Ortağı olarak tekstil, moda ve tüketici ürünleri sektörlerinde Turquality® Programına hazırlık, strateji geliştirme, pazarlama, markalaşma, pazar araştırması, satış ağı geliştirme, ürün geliştirme, tasarım ve üretim iyileştirme konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

SBA Consulting’i kurmadan önce, ABD merkezli, tekstil ve hazır giyim sektörlerine odaklı yönetim danışmanlığı hizmeti veren Werner International’ın Türkiye Ülke Müdürü ve Global Pazarlama Direktörü olarak görev almıştır. Halihazırda Werner International’ın Türkiye operasyonları yönetmekte ve uluslararası çapta çeşitli projelerde yer almaktadır.

2006 yılından itibaren Werner International’da çalışmaya başlayan Nur, başta Türkiye olmak üzere, Mısır, Kolombiya, Kanada, Hindistan, Pakistan, Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa, ABD, Slovenya, Azerbaycan ve Kazakistan gibi birçok ülkede çeşitli projelerde çalışmış ve proje ekiplerini yönetmiştir. Turquality® Programının oluşum ve kuruluşunda aktif olarak yer alan Werner International’da görev aldığı süre boyunca, stratejik yol planlarının çıkarılması, Turquality® Programına hazırlık, insan kaynakları projeleri, üretim süreç ve verimlilik analizleri, marka oluşturulması, görsel tasarım projeleri gibi birçok projede görev almıştır. Werner International adına çeşitli organizasyonlarda, Türkiye, Suriye, Meksika ve Mısır’da tekstil ve hazır giyim sektörü trendleri ve dinamikleri hakkında konuşmalar yapmıştır.

2008-2009 öğrenim yılında Kadir Has Üniversitesi’nde de Moda, Tasarım ve Tüketim konusunda ders vermiştir.

Kariyerine DHL Express’te önce satış departmanında, sonra operasyon geliştirme departmanında Proje Yöneticiliği yaparak başlamıştır.

Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans, Milano’da SDA Bocconi Üniversitesi’nde MAFED (Master in Fashion, Experience & Design Management) programını tamamlayarak yüksek lisans derecelerini almıştır.

2010 yılında Adler Professional Coaching and Training’in 3 farklı Koçluk programından sertifikalarını almıştır. Liseyi East Hampton, CT, ABD’de tamamlayan Nur Türkçe, İngilizceyi akıcı konuşmakla birlikte, İtalyanca da bilmektedir.

2019 yılından beri perakende ve tüketim ürünleri sektöründeki kadın yöneticileri çekmek, oranı arttırmak ve geliştirmek amacı ile kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Lead Network Türkiye üyesidir.

Follow Nur on LinkedIn